De Sint Adelbertabdij en de abdijtuin in Egmond-Binnen
Wat is een abdij zonder tuin, zonder een serene plek van rust? Waar je energie kunt opdoen en spiritualiteit kunt ontwikkelen?
De tuin van de abdij van Egmond is zo’n plek. In de afgelopen 15 jaar hebben tuinvrijwilligers het 4,5 ha grote terrein verder ontwikkeld. Er is een boomgaard, er zijn kruidentuinen, een vlindertuin, voedselbosje, maar ook stiltetuinen, een strooiveld, een herinneringsboom en een wandelroute langs het historische Stet. We werken milieuvriendelijk, met oog voor natuur en bodem en alle leven “boven en in de grond”. Nog steeds zijn er nieuwe plannen, die we samen met de monniken ontwikkelen.
Marian Zomerdijk en Henk Hamers zijn tuinvrijwilligers “van het eerste uur” en komen vertellen over de abdij, de abdijtuin, het werken in de abdijtuin en wat dit hun “geeft”.